ضرورت تأمین ۸۴هزار میلیارد تومان برای توسعه ریلی کشور

عضو هیأت مدیره راه‌آهن گفت: برای تحقق اهداف راه‌آهن و دستیابی به سهم ۳۰ درصدی حمل بار و ۲۰ درصدی جابه‌جایی مسافر، ۸۴هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که تلاش می‌شود ۵۰ درصد این رقم توسط بخش خصوصی تأمین شود.

13961008 ریل راه آهن 2

سعید رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: برای توسعه حمل و نقل ریلی در طول برنامه ششم توسعه، اهدافی را در دو حوزه حمل بار و حمل مسافر و به تبعیت از آن، برای توسعه راه‌آهن در بخش‌های مختلف نظیر ناوگان، زیرساخت و طرح‌ها داشتیم؛ در این‌باره، طرح‌ها تنظیم‌ و در قالب جداول و مستندات ارائه شد و سپس از سوی سازمان برنامه گردآوری و به عنوان سند تفصیلی برنامه ششم به چاپ رسید.

رسولی افزود:‌ در زمان رسیدگی به برنامه در مجلس شورای اسلامی،‌ مجلس در حکمی دستیابی به سهم 30 درصد سهم حمل بار و رسیدن به سهم 20 درصدی حمل مسافر در انتهای برنامه را برای حمل و نقل ریلی تکلیف کرد.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن یادآور شد: ما پس از ابلاغ قانون، آن سهمی را که مجلس تصویب کرده و امروز قانون است، را به سال‌های برنامه تقسیم کردیم؛ قطعاً رسیدن به سهم 30 درصدی حمل بار و 20 درصدی حمل مسافر در شرایط فعلی کشور که‌ استراتژی مردم در مسافرت‌ها، حمل و نقل شخصی است و استقبال از حمل جاده‌ای کالا زیاد است، مشکل به نظر می‌رسد، اما باید تلاش کنیم، این اهداف با اقداماتی محقق شود.

‌رسولی گفت:‌ این دو هدف برای تحقق، در طول سال‌های برنامه توزیع شد و هدف راه‌آهن قرار گرفت؛ برای تحقق این اهداف، طرح‌ها و الزاماتی است که منابع مورد نیاز آنها نظیر ناوگان، بازسازی و بهسازی، افزایش ظریفیت، دو خطه‌سازی، تراک‌بندی و علائم و ارتباطات، باید به حدی برسد که راه‌آهن به آن هدف دست یابد.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن افزود: برای تحقق این اهداف حدود 84 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که هدفگذاری کرده‌ایم، حداقل 50 درصد این رقم توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذار و 50 درصد از سوی راه‌آهن و دولت به عنوان حاکمیت تأمین شود.

وی اظهار داشت: این عدد الزاماً نباید از محل منابع عمومی تأمین شوند، بلکه همان‌طور که گفته شد بخشی از این رقم باید از محل سرمایه‌گذاری غیردولتی باشد، در این راستا ضروری است، مشوق‌ها، تضامین و اقداماتی که زمینه را برای جذب سرمایه فراهم کند‌، از سوی دولت برای جذب سرمایه‌گذار ارائه شود‌.

رسولی بیان کرد: استراتژی ما در راه‌آهن این است که سهم بخش غیردولتی را به حداکثر برسانیم،‌ زیرا با توجه به رقم محدود اعتبارات عمرانی و درآمد ـ‌ هزینه‌های کشور، چندان نمی‌توان خوش‌بین بود که از منابع عمومی کشور چنین رقمی جذب شود.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن افزود: سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد، حمایت‌های مناسبی از راه‌آهن داشته‌اند و در سال‌های گذشته، منابعی که در قانون مصوب شده است‌، تا جایی که مقدور بود، با توجه به درآمدهایی که محقق شد، به توسعه راه‌آهن اختصاص داده‌اند.

وی اضافه کرد: البته تحقق اهداف برنامه و مشکلات فراروی صنعت ریلی برای افزایش سهم حمل بار و مسافر، فقط منوط به افزایش بودجه نیست، بلکه پیش‌نیازهایی نیز ضروری است؛ توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی، سیاستگذاری‌ها، ارتقاء هماهنگی‌‌ بین‌ارگانی و رشد بهره‌وری در استفاده از منابع، نیز از دیگر الزامات توسعه ریلی کشور است.

عضو هیأت مدیره راه‌آهن اولویت‌بندی در این حوزه را ضروری دانست و گفت: باید پروژه‌هایی را در سبد منابع در اختیار، اولویت‌بندی و اولویت‌ها را هم دسته‌بندی کنیم، همچنین‌ در اجرای پروژه‌ها ضروری است در راستای ارتقاء بهره‌روی، هر بخشی که به پایان رسید، اگر امکان داشت به بهره‌برداری برسد، تا مردم از آن استفاده کنند و سرمایه‌گذاری معطل نماند.

توضیح درباره کشف قیمت امید، پاسخ به انتقاد تخصیص سهام

مدیرعامل تامین سرمایه امید درباره کشف قیمت، انتقاد برخی به تخصیص حدود ۱۰ میلیون سهم به ۵۰ - ۶۰ نیروی انسانی توضیح داد و از زمان احتمالی افزایش سرمایه و پیشنهاد تقسیم سود را اعلام کرد.تامین سرمایه امید لوگو 2

رضا حدادی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره عرضه اولیه 490 میلیون سهم تامین سرمایه امید به عنوان نخستین شرکت تامین سرمایه حاضر در بورس و کشف قیمت 160 تومانی هر سهم که چهارشنبه گدشته انجام شد، اظهار داشت: واقعیت این است که طبق محاسبات ، ارزش واقعی سهام بیشتر از کشف قیمت بود اما به دلیل تاکید بورس به لزوم توجه به عموم سهامداران، سهام شرکت با این قیمت عرضه شد.

وی افزود: 10 درصد دوم سهام "امید" نیز طبق تعهد سهامداران طی یک سال آینده واگذار خواهد شد.

پاسخ به منتقدین تخصیص حدود 10 میلیون سهم به کارکنان شرکت

حدادی در مورد انتقاد برخی فعالان به تخصیص حدود 10 میلیون سهم به حدود 50 - 60 نیروی انسانی شرکت ، توضیح داد: این انتقاد وارد نیست. چرا اولا" چنین شرکت های متکی به نیروی انسانی جوان زحمت کش و با انگیزه بوده که اکثرا" از بدو تاسیس حضور داشتند. دوما" خودبینانه است که هم سهام با قیمت پایین تر از ارزش واقعی عرضه شود و هم اینکه چنین موضوعی مطرح شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه هیات مدیره و مدیرعامل مشمول سهام نبودند، ادامه داد: سوما" این تخصیص در برابر 490 میلیون سهم واگذار شده به عموم سهامداران رقمی نیست. چهارما" سهامداران عمده که از فعالان قدیمی بازار سرمایه هستند تمایل چندانی به پذیرش تامین سرمایه امید در بورس نداشتند. چرا که از تمام مزایای بازار سرمایه مانند تامین مالی ارزان قیمت، استفاده از اعتبار و کسب شهرت و... بهره مند بوده و صرفا" بعد از پیگیری های دوساله ام ، حاضر به پذیرش و عرضه سهام "امید" شدند.

حدادی ادامه داد: با این اوصاف تنها هدف عرضه اولیه سهام شرکت کمک به تنوع بخشی صنایع و افزایش انتخاب برای سلایق مختلف سرمایه گذاران و افزایش تعداد شرکت های بازار بود.

زمان احتمالی افزایش سرمایه و پیشنهاد تقسیم سود

وی در مورد زمان احتمالی افزایش سرمایه مرحله اول و از 490 به 600 میلیارد تومان هم به بورس پرس توضیح داد: با توجه به سال مالی 30 آذر شرکت و لزوم برگزاری مجمع سالانه تا قبل از پایان سال و همچنین طی فرآیند دو سه ماهه برای دریافت مجوز افزایش سرمایه ، به احتمال زیاد این برنامه در اوایل سال آینده عملی خواهد شد.

مدیرعامل تامین سرمایه امید در مورد پیشنهاد تقسیم سود هیات مدیره درمجمع سالانه هم گفت: هر چند تا کنون بیش از 50 درصد سود محقق شده شرکت تقسیم شده اما با توجه به لزوم تامین مالی برای بزرگ تر شدن شرکت و مزایای افزایش سرمایه از محل سود انباشته که بهترین روش است ، به شخصه پیشنهاد تقسیم سود 10 درصدی دارم تا سهام جایزه در دوره ایی کوتاه به سهامداران تخصیص داده شود.

پشت پرده مالکیت در ایران خودرو

با نگاهی به لیست سهام داران شرکت ایران خودرو در نگاه اول به نظر می رسد تنها 14 درصد از سهام ایران خودرو از طریق سازمان گسترش متعلق به دولت می باشد، اما اگر کمی دقیق تر این لیست بررسی شود، نتیجه کاملا متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری فارس جداول زیر گویای ترکیب سهامداران بزرگترین شرکت خودروسازی کشور است:

13961006 سهامداران ایران خودرو 1

جدول 1-برگرفته از سایت بورس مورخ 20/09/1396

شرکت های سرمایه کذاری سمند، بازرگانی سپهر ایرانیان کیش و نگار نصرسهم مجموعا 26.47 درصد از سهام ایران خودرو را به خود اختصاص می دهند. این سه شرکت در زمان واگذاری سهام ایران خودرو طی سال های 1388 تا 1390 با خرید سهام، جزو 6 سهام دار اصلی شرکت شدند به طوری که مجموع سهام این سه شرکت از 7.38 درصد در سال 1388 به 24.46 درصد در سال 1390 رسید.

موضوع زمانی جالب می شود که سهام داران این سه شرکت بررسی شود:

13961006 سهامداران ایران خودرو 2

جدول 2- سهام داران شرکت سپهر ایرانیان کیش

 13961006 سهامداران ایران خودرو 3

جدول 3- سهام داران شرکت سرمایه گذاری سمند

 13961006 سهامداران ایران خودرو 4

جدول 4- سهام داران شرکت نگار نصر سهم

همانطور که مشاهده می شود مالکیت دو شرکت نگار نصر سهم و سرمایه گذاری سمند تماما در اختیار ایران خودرو و زیر مجموعه های این شرکت است. هر چند حدود 30 درصد از سهام شرکت سپهر ایرانیان کیش نیز در اختیار شرکت کروز است اما مدیریت آن به علت سهام بیشتر، تحت اختیار شرکت های ایران خودرو است و کروز تنها یک صندلی از سه صندلی موجود در هیئت مدیره این شرکت را در اختیار دارد. از همین رو درواقع این سه شرکت (نگار نصر سهم، سپهر ایرانیان کیش و سرمایه گذاری سمند) در زمان واگذاری سهام ایران خودرو، سهام شرکت مادر را خریداری نموده اند.

13961006 سهامداران ایران خودرو 5

 جدول 5- ترکیب سهام داران ایران خودرو

از مضرات اصلی این مسئله ایجاد یک حلقه بسته مدیریتی در شرکت است. به طوری که در این حالت مدیران شرکت های زیر مجموعه ی داخل حلقه، مدیران شرکت مادر و مدیران شرکت مادر نیز مدیران شرکت های زیر مجموعه داخل حلقه را منصوب می کنند. از آن جا که مالکیت سه شرکت سپهر ایرانیان کیش، نگار نصر سهم و سرمایه گذاری سمند پیش از واگذاری سهام ایران خودرو نیز در اختیار ایران خودرو بوده و ایران خودرو نیز تحت مالکیت دولت، از همین رو پیش از واگذاری سهام، سه شرکت مذکور دارای ماهیت و مالکیت دولتی بوده اند. این مسئله موجب شده است در اثر خرید سهام ایران خودرو توسط این سه شرکت و ایجاد سهام داری چرخه ای عملا مدیریت دولتی در شرکت بلوکه شود و سهام این سه شرکت تحت اختیار دولت قرار گیرد. اگر به اعضای هیئت مدیره ایران خودرو را طی این سال ها دقت شود، این مسئله تایید می شود:

13961006 سهامداران ایران خودرو 6

لازم به توضیح است که در پی ایرادات مکرر دستگاه‌های نظارتی به هیات مدیره دولتی محسن صالحی نیا آبان سال ۹۵ کرسی ریاست هیئت مدیره را ترک کرد.

عرضه اولیه امید

پس از چند ساعت تاخیر در عرضه اولیه تامین سرمایه امید، هر سهم این شرکت۱۶۰ تومان کشف قیمت شد تا نخستین شرکت صنعت و یازدهمین شرکت جدید سال هم وارد بازار شود.تامین سرمایه امید لوگو 2

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارشنبه، شاخص بورس با کاهش 82 واحدی به 95 هزار و 508 واحد رسید، عرضه اولیه 10 درصد سهام تامین سرمایه امید به عنوان نخستین تامین سرمایه با تاخیر چند ساعته به دلیل بروز مشکلی در کد سهامداری یکی از 4 سهامدار عمده (چادرملو) همراه بود اما بالاخره این واگذاری انجام و هر سهم آن 160 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل 490 میلیون سهم بود که به روش ثبت سفارش و با محدوده قیمتی 150 تا 160 تومانی و سهمیه حداکثری 10 هزار سهم هر کد حقیقی و حقوقی انجام و طی آن بیش از78 میلیارد تومان داد و ستد شد.

در این میان به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان، به هر کد 3 هزار و 107 سهم به ارزش 492 هزار تومان تخصیص داده شد و 490 میلیون سهم به حدود 157 هزار و 708 نفر تعلق خواهد گرفت.

به این ترتیب، "امید" نخستین شرکت از حدود 9 شرکت تامین سرمایه فعال بازار سرمایه است که به عنوان یازدهمین شرکت جدید سال جاری وارد بازار سهام شده است.

آخرین عرضه اولیه سهام مربوط به فولاد کاوه جنوب کیش در 26 مهر بود و تاکنون شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی و فولاد کاوه جنوب با عرضه اولیه سهام وارد بورس و فرابورس شده اند.

تامین سرمایه امید با سرمایه 490 میلیارد تومانی در اولین پیش بینی درآمد حسابرسی نشده هر سهم سال مالی آذر سال آینده ، سود هر سهم را 237 ریال اعلام کرده بود اما در گزارش جدید، این سود را با تعدیل مثبت یک درصدی ابتدا به 293 و سپس با افزایش 10 درصدی سود خالص به 322 ریال رسانده است.